Magiczna seria dla dzieci i nie tylko!

Wprowadzanie dzieci w świat książek może odbywać się na różne sposoby, aczkolwiek najlepszym sposobem na zachęcenie dziecka bez wątpienia będzie sprezentowanie książki, od której nie sposób się oderwać. książki na dzień dziecka (najczęściej kupowane) to doskonały pomysł zarówno dla pociech uwielbiających zagłębiać się w ciekawe historie, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością czytelniczą. Seria J.K. Rowling o Harrym Potterze to doskonały wybór dla dziecka w każdym wieku.

Szczypta magii z okazji dnia dziecka

J.K. Rowling to brytyjska autorka jednej z najpoczytniejszych historii XXI wieku. Pierwsza część “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” ujrzała światło dzienne w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, a chwilę później została przetłumaczona na kilkadziesiąt obcych języków. Ogromna popularność jedenastoletniego Harry’ego, który znienacka dowiaduje się, że należy do zupełnie innego świata stała się bestsellerem na całym świecie. Harry Potter jest czarodziejem i w świecie magii postacią niezwykle ważną. Wkracza do świata magii pełen obaw, poznaje nowych przyjaciół w postaci Rona i Hermiony, z którymi tworzy fantastyczne trio. Z kart tej powieści wylewa się magia w przepięknym wydaniu. Czarodzieje posługują się różdżkami, zdjęcia w gazetach są ruchome i nikogo nie dziwi fakt, że smoki naprawdę istnieją.

Na jednej części się nie skończy!

Seria powieści o młodocianym czarodzieju składa się z siedmiu tomów. Bezustanna walka ze złymi mocami, wciągająca narracja i bohaterowie, których nie sposób nie lubić sprawiają, że dzieci na ogół wciągają się w Pottera bez pamięci. Warto wobec tego zastanowić się nad prezentem w postaci całej serii. Możemy być bowiem więcej niż pewni, że po przeczytaniu pierwszej części, dziecko będzie chciało czym prędzej chwycić za kontynuację. Wielu czytelników uważa, że pierwsze trzy części to historie stworzone z myślą o dzieciach. Natomiast wszystkie kolejne powstały z myślą o tych samych dzieciach, które wraz ze swoimi bohaterami dorastają. Są pod wieloma względami o wiele dojrzalsze, ale również spowite pewnego rodzaju mrokiem, który nasila się wraz z lepszą kondycją okrutnego Voldemorta.